Πολύ νωρίς για συμπεράσματα. 1-1 στο πρώτο φιλικό της Βέροιας

Αναρτήθηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Την ευκαιρία να δουν αρκετά πράγματα είχαν οι Αλέκος Βοσνιάδης και Ραζβάν Λουτσέσκου στο φιλικό της Βέροιας με την Ξάνθη το οποίο έληξε ισόπαλο 1-1 με την κάθε ομάδα να έχει από ένα ημίχρονο. Αυτό ήταν το πρώτο φιλικό και για τους δυο συλλόγους στη διάρκεια της προετοιμασίας τους και έδωσε στους ποδοσφαιριστές την ευκαιρία να ξεφύγουν λίγο από τις καθημερινές προπονήσεις. Παράλληλα οι δυο προπονητές χρησιμοποίησαν αρκετούς παίκτες ενώ με τη Βέροια αγωνίστηκε και ο Σαφέρ ο οποίος είναι υπό δοκιμή. Ο παίκτης ήταν αυτός που στο 28΄ έδωσε την πάσα στον Μεληκιώτη που πέτυχε το 1-0. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Καντιμοίρης απέκρουσε πέναλτι. Η Ξάνθη ισοφάρισε στο 58΄.

Σύνθεση Βέροιας: Καντιμοίρης (46' Λόπεζ), Μαλόν (63' Ράδης), Ασίγκμπα, Μαραγκός (46' Κάλι), Χαροντάκης (71' Ναυρινιάδης), Μπαλάφας (63' Παπαγεωργίου), Παπαδόπουλος (46' Μαυρίας), Σαφέρ (υπό δοκιμή), Μπερτούτσι (46' Ναβαλόφσκι), Μεληκιώτης (74΄Ξόμπλιος), Άλμπα (71' Λαζόπουλος).