Α1 Γυναικών. Πολύτιμο βαθμό στο Πανόραμα για τον Φίλιππο (21-21)

Αναρτήθηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε  από τη Θεσσαλονίκη η γυναικεία ομάδα χαντ μπολ του Φιλίππου, αφού στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής, οι Βεροιώτισες πήραν πολύτιμο  βαθμό στο Πανόραμα παίρνοντας ισοπαλία 21-21 από την τοπική ομάδα. Στις λεπτομέρειες κρίθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των δυο ομαδων. Η γηπεδούχος ομάδα έλεγχε το ματς έως το 55΄, όταν και προηγήθηκε 21-18, ωστόσο ο Φίλιππος με σερί 3-0 με  τα γκολ των Παπαδοπούλου, Καλμουκίδου, Ματαρώνα, ισοφάρισε και πήρε τον βαθμό. Στο τελευταίο λεπτό χάθηκε από μία επίθεση για κάθε ομάδα.

Αυτή ήταν η 3η ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια για το Πανόραμα, ενώ ο Φίλιππος έφτασε τους 5 πόντους με δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-3, 6-7, 8-8, 10-11, 10-11 (ημχ.), 11-12, 13-14, 16-15, 19-17, 21-18, 21-21

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Χριστοδουλίδης- Σκανδάλης): Ζουμπουλίδου, Τσολοζίδου, Παπαβασιλείου 1, Αναστασιάδου, Κοκτσίδου, Καραβέλη, Σημαιοφορίδου, Λούρη 5, Ζυγούρα, Καρσανίδου, Γκάτσιου 4, Κωστοπούλου 3, Αθανασοπούλου, Αμανατίδου 2, Ποιμενίδου 5, Λάμπρου 1.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γιώργος Τσικίνας): Κερλίδη, Νάκο, Ντόβα, Παπαδοπούλου 2, Γεωργιάδου, Θεοδοσοπούλου Β., Καλμουκίδου 9, Ζουμπουλίδου 1, Μαρμαρά 1, Θεοδοσοπούλου Σ., Νούσια 2, Ματαρώνα 3, Στεφανίδου 3, Πιτούλια, Ζαγκλιβέρη.

Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος, δίλεπτα: 3-4, πέναλτι: 4/5-3/3

.Μια ακόμα καλή εμφάνιση πραγματοποίησε εχθες το γυναικείο τμήμα του Φιλιππου αποσπώντας ένα σημαντικό βαθμό στον εκτός έδρας αγώνα με την Honda Πανόραμα.

Δηλώσεις προπονητή Γιώργου Τσικινα:
» Ειχαμε ενα νεκρο διαστημα στα μεσα του δευτερου ημιχρονου στο οποιο επιτρεψαμε στον αντιπαλο να προηγηθει. Θελω να δωσω συγχαρητηρια στις παικτριες μου που ειχαν τα ψυχικα αποθεματα και ανετρεψαν στα τελευταια λεπτα του αγωνα το 21-18 σε 21-21 φτανωντας ενα βημα πριν τη νικη.
»Πηραμε ενα σημαντικο βαθμο σε μια δυσκολη εδρα ο οποιος μας δινει δυναμη και αισιοδοξια για τη συνεχεια του Πρωταθληματος.
Συγχαρητηρια επισης στην ομαδα του Πανοραματος και καλη συνεχεια στο Πρωταθλημα΄΄